Wpis

niedziela, 13 sierpnia 2017

Serce nie sługa nie wie co to pany..

Wśród towarzystwa był mną zauroczony mężczyzna  chociaż nie odwzajemniałam jego uczuć bo wydawał mi się jakiś taki miałkły, bez charakteru chociaż zdeterminowany mną zawładnąć. Jedyne uczucia jakie odczuwałam do niego były  koleżeńskie.  I gdy pewnego razu towarzystwo oddaliło się od nas starał się zbliżyć do mnie... no jak z koleżeństwa nagle mogło wybuchnąć gorące uczucie?

 Już zrozumiał... Przestał nas odwiedzać chociaż gospodyni była jego ciotką.  Ale przecież serce nie sługa!  Czy miałam wejść w związek nic dla mnie nie znaczący?  Byłam młoda...myślałam ...jeszcze spotkam kogoś kto  zafascynuje mnie swoją osobowością chociaż sama nie byłam zbyt barwna.  We wszechświecie, wśród tyle miliardów ludzi przecież powinna znaleźć się ta jedyna.... Ale czas uciekał ... Zmieniłam pracę bo dotychczasowa nie dawała mi satysfakcji z różnych przyczyn.

I pewnego dnia...niby nic nie znacząca osoba  w moim pobliżu  przykuła  moją uwagę bo  była  dynamiczna, niecodzienna w swoim zachowaniu budząca respekt, wrażliwa, kompetentna...a przy tym jakaś emanująca słońcem.  Jakiś czas śledziłam jego poczynania..z wzajemnością,  jak później dowiedziałam się, ..codzienne uśmiechy, życzenia dnia pięknego.  Czekałam na każdy następny dzień.

Przy najbliższej okazji z jakiejś tam rocznicy nasze oczy spotkały się ...i  zaczarowaliśmy się...bez zbędnych słów.

C.d.n.

miłość-czy-zauroczenie

 

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
ma163
Czas publikacji:
niedziela, 13 sierpnia 2017 17:05

Polecane wpisy

  • Patos....rzadko pożądany

    Przeczytałam mnóstwo kryminałów ale obecnie czytany "Grzech" Maxa Czornyj przebija wszystkie swym okrucieństwem wobec porwanych kobiet.  I zamiast wzbudzać

  • "Cisza" - na dobranoc

  • Życie bez zegarka

    Pracując zawodowo każda godzina była dokładnie przeze mnie zaplanowana. Musiałam zadbać o swój zewnętrzny wizerunek...gotowałam, czytałam zawodową lekturę by by